1UKS BASKET ZGORZELEC12
2MAXIMUS GOKiS KĄTY WR.11
3WICHOS JELENIA GÓRA00

Zła passa w Jeleniej Górze

Niedzielny mecz #Maximuski zaczęły bardzo obiecująco i skutecznie. Po niespełna 6 minutach prowdziły już 9-2 i wyglądało na to, że znalazły receptę na nietypową obronę Jeleniogórzanek. Gospodynie dosłownie zamurowały się w polu trzech sekund, bardzo skutecznie broniąc kosza od rzutów z najbliższej odległości. Jednak dobre rozrzucenie piłki oraz skuteczność z półdystansu zapewniała zespołowi z Kątów prowadzenie w meczu. Niedługo jednak trzeba było czekać na zmianę systemu obrony. Trener gospodyń postawił na obronę strefową, która wymuszała rzuty z dystansu. Po tej zmianie Maximus Gokis Kąty Wrocławskie miał zdecydowanie większe problemu z regularnym zdobywaniem punktów. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 14-12 dla gospodyń.
W drugiej kwarcie Jeleniogórzanki kontynuowały grę broniąc „strefą”. Po kilku minutach na tablicy wyświetlany był wynik 25-26, do którego doprowadziła swój zespół świetnie dysponowana rzutowo kapitan Maximusek, Aldona Chwastyk. Niestety to w połowie drugiej kwarty Kąty Wrocławskie były najbliżej doprowadzenia do remisu w tym meczu. Na połowę schodziły z ośmiopunktową stratą.
Po powrocie na boisko dziewczyny toczyły bardzo wyrównaną walkę na boisku, głównie dzięki skuteczności Emilii Żygadło. Niestety w 7. Minucie trzeciej kwarty zawodniczka ta musiała opuścić boisko po faulu, który sędziowie zinterpretowali jako niesportowy. W konsekwencji okazało się, iż była to bardzo duża strata dla zespołu. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, jednak Maximuski dalej traciły do gospodyń 8 punków.
Niestety 4 kwarta w wykonaniu kąteckiego zespołu została rozegrana bardzo słabo. Piłka przestała „wpadać” do kosza, i nie było widać alternatywnego pomysłu na grę.
Mecz zakończył się wynikiem 60-37.