1UKS BASKET ZGORZELEC12
2MAXIMUS GOKiS KĄTY WR.11
3WICHOS JELENIA GÓRA00

Niegościnne Karkonosze

W środę 11 listopada Juniorki Starsze Maximusa wystąpiły w roli gości w Jeleniej Górze przeciwko drużynie MKS MOS Karkonoszy. Podopieczne trenera Omelana podeszły do meczu skoncentrowane i nastawione na walkę, której świadkami byliśmy od pierwszego gwizdka sędziego. Początek spotkania nie toczył się po myśli Maximusek, które mimo przewagi na tablicach nie były w stanie wykorzystać okazji do zdobycia łatwych punktów spod kosza. Pierwsze punkty dla naszej drużyny zdobyła Sandra Straszak w szóstej minucie spotkania, liczyliśmy, że “odczarowała” tym samym obręcz i skuteczność całego zespołu zdecydowanie się poprawi. Niestety w dalszym ciągu celność dziewuszek pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście rekompensowały braki w ataku, twardą grą w obronie co poskutkowało jedynie sześcioma punktami straty po pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 14:8 dla gospodyń. W drugiej części spotkania nasze zawodniczki dalej zmagały się z bardzo niską skutecznością co nie pozwoliło odrobić strat, a wręcz przeciwnie, pozwoliło odskoczyć rywalkom na przewagę 13 punktową. Po zmianie stron nie wiele zmieniła się sytuacja Maximusek, jedynie wynik rywalek systematycznie rósł. Dopiero w czwartej kwarcie podopieczne trenera Omelana były w stanie grać na równi z Jeleniogórzankami, ale niestety za późno. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 60;33 dla Karkonoszy.

Nie było to jednak “zmarnowane” spotkanie, dziewczyny odebrały kolejną ważną lekcję, która miejmy nadzieję zaprocentuje w zbliżających się spotkaniach: Juniorskim z Wichosiem Jelenia Góra na naszej hali w sobotę 14 listopada o godzinie 15:00 oraz z Ekonomem Legnicą w niedzielę w Legnicy. Na pochwałę zdecydowanie zasługuje nasza młodsza rozgrywająca Sandra Straszak, która zdobyła najwięcej, bo 11 punktów dla naszego zespołu oraz Sandra Kurzawska za fantastyczną grę na tablicy, zarówno tej atakowanej ( AŻ 8 ZBIÓREK W ATAKU!!!) jak i tej bronionej.