1UKS BASKET ZGORZELEC12
2MAXIMUS GOKiS KĄTY WR.11
3WICHOS JELENIA GÓRA00

BLISKO NIESPODZIANKI

dsc_0011W ostatnia niedzielę koszykarki z Kątów Wrocławskich rozegrały swój pierwszy mecz w 2 Lidze Kobiet przed własną publicznością. Tydzień wcześniej uległy na wyjeździe drużynie Tęczy Leszno.

Maximuski rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane, pierwsze punkt w meczu zdobyły jednak Brzeżanki, lecz już po chwili zaczęły punktować wszystkie zawodniczki z Kątów które znajdowały się na parkiecie, zapewniając sobie przewagę 18:11 po pierwszej kwarcie. W drugiej części meczu przebudziły się rywalki, lecz nasze zawodniczki nie pozwalały na zbyt wiele, stawiając skuteczny opór ofensywie Brzegu. Po dwóch kwartach mieliśmy remis 24:24 i zapowiadało się na bardzo emocjonującą  i ciekawą druga połowę meczu. I tak było! W kolejnych minutach kilkupunktową przewagę uzyskały koszykarki z Brzegu, lecz Maximuski nie zwalniały tempa i nie pozwalały rozpędzić się rywalkom, konsekwentnie realizowały założenia przedmeczowe i niwelowały przewagę. Na początku czwartek części gry zawodniczki z Kątów Wrocławskich doprowadziły do remisu, lecz nie utrzymały go zbyt długo. Kolejne minuty były bardzo nerwowe po obu stronach parkietu.  W ostatniej minucie meczu Maximuski traciły tylko 3 punkty i ostatnia akcja należała do nich. Zabrakło jednak trochę szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 56:59 dla zespołu z Brzegu.

Z całą pewnością wszystkie koszykarki z Kątów zasługują na słowa uznania, pokazały charakter, determinację i waleczność jaką chcielibyśmy widzieć w każdym meczu. Najlepiej punktującą zawodniczką w naszym zespole była Karolina Woroniecka, która zdobyła 25 punktów. Warto zaznaczyć, że na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki,  pokazując siłę naszego zespołu.

Maximus: Woroniecka 25pkt., Strojny 7, Chwastyk 5, Żygadło 7, Jarecka 3, Glinicka 2, Straszak 4, Bienias 4, Kamińska, Maryniak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy tak licznie zgromadzili się w hali. Zapraszamy również na kolejne mecze naszych koszykarek. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy mogli wspólnie cieszyć się ze zwycięstw. Nie może Was zabraknąć!!

Kolejny mecz Maximuski zagrają 30 października 2016 o godz 17.00 na wyjeździe z drużyną Wichoś Jelenia Góra. Trzymajcie kciuki!